Promocje
Krople na fioletowym liściu - obraz na płótnie
Krople na fioletowym liściu - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Kolorowa artystka - obraz na płótnie
Kolorowa artystka - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Jesienny krajobraz - obraz na płótnie
Jesienny krajobraz - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Burza z piorunami - obraz na płótnie
Burza z piorunami - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Rajski ptak - obraz na płótnie
Rajski ptak - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Widok z dołu - obraz na płótnie
Widok z dołu - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Czerwona róża - obraz na płótnie
Czerwona róża - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Tajemnicze przejście - obraz na płótnie
Tajemnicze przejście - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Niebieska abstrakcja - obraz na płótnie
Niebieska abstrakcja - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Różowa piękność - obraz na płótnie
Różowa piękność - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Delikatne róże - obraz na płótnie
Delikatne róże - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Produkt dnia
Czerwona róża - obraz na płótnie
Czerwona róża - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Krajobraz górski - obraz na płótnie
Krajobraz górski - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Górska chatka nad jeziorem - obraz na płótnie
Górska chatka nad jeziorem - obraz na płótnie
129,00 zł 109,65 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak prawidłowo zawiesić obraz na ścianie? 0
Jak prawidłowo zawiesić obraz na ścianie?

Zastanawiasz się jak zawiesić obraz na ścianie?


Obraz na płótnie to jedna z najpopularniejszych dekoracji, która jest chętnie wykorzystywana przez wszystkich miłośników stylowych
i nowoczesnych wnętrz. Obrazy z łatwością potrafią przekształcić pustą ścianę w niepowtarzalne arcydzieło, na które każdy będzie zwracać swoją uwagę. Cała sztuka polega jednak na tym, by dobrać odpowiedni obraz i zawiesić go ze smakiem. W pierwszej kolejności szukamy odpowiedniego motywu i wybieramy miejsce, w którym go zamieścimy. Salon? Sypialnia? A może przedpokój lub biuro?
Decyzja oczywiście należy do Ciebie :)

Gdy znaleźliśmy konkretny wzór, zastanówmy się nad wielkością obrazu, który będzie pasować nie tylko do samej ściany, ale także do całej aranżacji wnętrza.
Wzór i wymiar obrazu wybrany. Pomieszczenie, w którym ta nowoczesna dekoracja zagości – także. Co dalej?
W następnej kolejności, czeka nas zawieszenia obrazu na ścianie.
Wydawać się może, że samo powieszenie obrazu na ścianie to jedna z najprostszych rzeczy na świecie. Rzeczywistość jest jednak nieco inna.
Obraz nie może być bowiem powieszony w przypadkowym miejscu, gdyż może z łatwością zaburzyć ozdobny efekt dodatku.

obrazy na płótnieNa co warto zwrócić uwagę, podczas zawieszania obrazu na ścianie?
Zaprezentujemy Wam kilka trików, które przy wieszaniu obrazów stosują profesjonaliści :)

 1. Wielkość obrazu ma ogromne znaczenie
  Zastanawialiście się nad tym, jak dużo miejsca możecie poświęcić na wymarzony obraz na płótnie?
  Dobierając dekorację w formie obrazu, pamiętajmy o tym, że im mniejsze wnętrze, tym drobniejsze elementy powinny znaleźć się w danym pomieszczeniu. W takim wypadku proponujemy obrazy 1-częściowe, których wymiar ma np. 60x40 cm. Aranżacja kilku takich obrazów, z zachowaniem przestrzeni pomiędzy elementami będzie wyglądać stylowo i nowocześnie.
  Obrazy 1-częściowe o wymiarze całkowitym 90x60 cm lub 120x80 cm oraz obrazy 5-częściowe o wymiarze całkowitym 100x70 cm - zdecydowanie lepiej zaprezentują się w większych pomieszczeniach, gdzie będą mogły odgrywać główną rolę i koncentrować na sobie całą uwagę.
  Nasz mózg w pierwszej kolejności rejestruje produkty, które są największe lub najbardziej barwne. Aby nie ograniczać atrakcyjności określonych obiektów, warto rozdzielić mniejsze elementy od tych większych. Jeśli mamy możliwość udekorowania ściany kilkoma obrazami, a przestrzeń jest naprawdę duża, możemy pozwolić sobie na następujące układy:

  - układ linii prostej – największy obraz zostanie zamieszczony w centrum, a mniejsze zajmą miejsce po bokach,
  - układ piramidalny – największy obraz zostanie zamieszczony wyżej od pozostałych i będzie stanowić trzonek piramidy, mniejsze obrazy będą schodzić ku dołowi, jednocześnie rozchodząc się po bokach,
  - układ kwadratowy – największy obraz zajmuje centrum, a mniejsze określają narożniki.

  Gdy cenisz sobie oryginalność, możesz powiesić obrazy w sposób nieregularny.

 2. Obraz na płótnie powinien być skomponowany z wyposażeniem wnętrza
  Pamiętaj, że obraz jest dodatkiem do danego wystroju, a więc bez żadnych wątpliwości powinien się z nim dobrze komponować.
  Obraz na płótnie powinien być dopasowany do całości, w sposób który umożliwi mu wyróżnienie się wśród innych dodatków.
  Wchodząc do danego pomieszczenia, w którym znajduje się obraz, pragniemy by od razu rzucał się w oczy i przykuwał naszą uwagę swym wyjątkowym pięknem. To, czy go zauważymy, zależy przede wszystkim od tego w jakim otoczeniu i na jakiej wysokości zostanie powieszony.
  Obraz powinien kontrastować z resztą pomieszczenia, a nie wtapiać się w otoczenie. Pozwól mu się wyróżnić :)
  Decydując się na dekorację w postaci obrazu na płótnie, powinniśmy uwzględnić także szerokość mebli. Oprócz obrazu, w pokoju znajdziemy przecież meble, akcesoria i inne dekoracje. Warto wziąć je pod uwagę nie tylko przy wyborze konkretnego stylu, motywu i kolorystyki, ale także przy planowaniu miejsca, w którym ma zostać powieszony. Jednym z ważniejszych czynników jest ułożenie mebli. Zazwyczaj na wszystko co jest symetryczne, reagujemy w sposób pozytywny, dlatego warto zastosować taki układ, który pozwoli nam się dobrze czuć wśród całej aranżacji. Wieszając drukowany obraz na płótnie nad łóżkiem, szafką lub kanapą, zadbajmy, by jego środek wypadał dokładnie nad środkiem mebla.

 3. Odpowiednia wysokość zawieszonego obrazu na ścianie
  Kompozycja, która ma łatwo zwracać uwagę, powinna znajdować się na wysokości oczu odbiorcy.
  Najlepiej, powiesić obraz w taki sposób, by jego środek znajdował się ok. 150-160 cm od podłogi.
  Co w przypadku, gdy obrazy zamierzamy powiesić w nietypowych pokojach, które są bardzo niskie lub, które służą głównie do wypoczynku?
  Jeśli obraz na płótnie zostanie powieszony na wprost fotela lub kanapy, wiadomo, że będzie on podziwiany głównie z pozycji siedzącej. W tym przypadku, środek obrazu powinien wypadać mniej więcej na wysokości wzroku osoby siedzącej. Może się zdarzyć również tak, że pokój będzie niski i podana przez nas wcześniejsza optymalna wysokość 150-160 cm okaże się nieprawidłowa. Obraz znajdzie się wtedy zbyt blisko sufitu, dlatego zalecamy, by jego środek wypadał w okolicach połowy wysokości ściany.

 4. Zasada 2/3 przy wieszaniu obrazu na ścianie
  Zasada ta oznacza, iż wolna przestrzeń ściany, znajdująca się pomiędzy krawędzią a meblem, powinna wynosić mniej więcej 2/3 wielkości płótna.
  Efekt wizualny zostanie zaburzony w przypadku, gdy obraz będzie szerszy niż mebel. Jeśli chcemy zawiesić obraz nad szafką, na  której ustawione są inne dekoracje, pamiętajmy, aby nie przysłoniły one płótna. Najlepsze rozwiązanie to zamieszczenie obrazu ok. 20-30 cm od krawędzi mebla.

 5. Obrazy 5-częściowe – pamiętaj o odstępach między częściami
  Obrazy 5-częściowe klasyfikowane są do kompozycji kaskadowych. Ten typ obrazów zaliczany jest do najbardziej nowoczesnych i charakterystycznych dla naszych czasów. Dzięki swojemu specyficznemu układowi elementów o różnych wymiarach, dekoracja z pozoru tworzy nieuporządkowany obraz, a w rzeczywistości stanowi integralną i starannie przemyślaną całość.
  Obrazy kaskadowe okazują się być bardzo zgrabnym sposobem na prezentację konkretnego wydruku na płótnie canvas.
  Obrazy kaskadowe, w tym obrazy posiadające 5 elementów, projektowane są z założeniem, że pomiędzy ich częściami pozostaną prześwity o szerokości ok. 2 cm. Przy zawieszaniu obrazu, koniecznie trzeba uwzględnić te małe odstępy. W innym wypadku wzór będzie wydawać się krzywy, a sam obraz straci całą swoją lekkość.

 6. Odpowiednie oświetlenie to podstawa
  Drukowany obraz na płótnie canvas powinien być dla wszystkich widoczną ozdobą. Analizując wszystkie szczegóły prawidłowego zawieszenia obrazu na ścianie, powinniśmy dopilnować, aby obraz znalazł się w miejscu nie tylko starannie dopasowanym, ale także dobrze oświetlonym. Weźmy pod uwagę wszystkie źródła światła sztucznego oraz naturalnego, które znajdują się w pokoju, gdzie zostanie zawieszona dekoracja. Warto unikać ścian tuż obok okna, kątów pokoju lub przestrzeni pomiędzy wysokimi meblami. Płótno obrazu powinno być równomiernie oświetlone.

 7. Obrazy zamieszczone nad schodami
  Stworzenie małej galerii obrazów nad schodami rządzi się własnymi prawami :)
  Zasada 150-160 cm powinna odnosić się osobno do każdego stopnia. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na kilka pionowych obrazów, rozwieszonych wzdłuż całych schodów. Wybierając np. trzy obrazy, rozmieśćmy  je równomiernie na początku, środku i na końcu klatki schodowej. Tak stworzona galeria obrazów będzie najwygodniejszym i najlepiej prezentującym się rozwiązaniem.

Zapamiętajmy, że na to jak będziemy odbierać dane wnętrze, wpłynie nie tylko kształt samego obrazu, ale także jego ustawienie na ścianie.
Wybór poziomych obrazów znacząco poszerzy dane pomieszczenie, natomiast pionowe obrazy przyczynią się do jego wydłużenia. Pragnąc nadać wnętrzu dynamiczności, postawmy na jaskrawe barwy. W przypadku, gdy chcemy zadbać o harmonię wystroju, idealnym wyborem okażą się kolory stonowane.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl